Z historii Milówki – Dzwon niedzielny – 1935 rok

Dom Katolicki imienia Księcia-Metropolity Dr. Adama Stefana Sapiehy w Milówce.

Milówka. Mimo różnych trudności z pomocą Bożą potrafiliśmy w dwóch latach podciągnąć pod dach II. piętrowy Dom katolicki w Milówce o długości 42 m, a to dzięki niezmordowanej pracy i zabiegom ks. Bednarczyka, który nie szczędził sił i zdrowia w tym celu. Dużą pomocą (przy tejże budowie są katolickie stowarzyszenia dobrze prowadzone i silnie rozwinięte, jak również Bractwa: n.p. III. Zakon św. Franciszka złożył na budowę kwotę 3.000 złp. Obecnie przybył nam wielki pomocnik i gorliwy krzewiciel K. S. M., (ks. Grohs Władysław, który nie szczędzi sił i grosza na zbożne cele.

Miłem i zaszczytnem jest dla nas to, że mogliśmy nazwać Dom katolicki, w Milówce imieniem Tego, który pierwszy dał początek rozwojowi rozbudowy domów katolickich w naszej archidiecezji i po dziśdzień w tym kierunku przoduje, to jest imieniem Najprzew. Księcia Metropolity Dr. Adama Stefana Sapiehy.

Da Pan Bóg, że już w tym roku wykończymy piękną salę i kilka innych, by móc zaprosić Przedostojnych Gości na poświęcenie tegoż Domu.

Komitetowy