Szlak turystyczny – Głuchowa Kolibiska – Mały Stożek

Szlak turystyczny – Głuchowa Kolibiska – Mały Stożek

Szlak turystyczny – 22Z – zielony. Głuchowa Kolibiska (570 m) – Mały Stożek (825 m). 45 min.

Suma podejść 255 m. GOT 5 pkt.

Krótkie i pomimo dość znacznej stromości dosyć interesujące

podejście na główny grzbiet pasma od strony zach.

Początek szlaku przy końcowym przystanku autobusów CSAD Głuchowa Kolibiska* (kursy z Trzyńca*, Bystrzycy* i Nydku*). Tu również początek zn. zielonych na Filipkę* (24Z).

Od drogowskazu turyst. przy pętli autobusowej podchodzimy wąską, asfaltową dróżką w kierunku pn. na stok. Po chwili przy dziecięcym ośrodku wypoczynkowym (czes.: pionyrsky tabor) w budynku dawnej szkoły skręcamy w prawo i mijając kilka zabudowań wchodzimy w las. Wąską ścieżką wznosimy się dość stromo, przekraczamy szeroką drogę leśną, a wkrótce na skraju młodnika z licznymi modrzewiami skręcamy ostro w lewo. Mijamy po lewej rozległy ciąg polan z widocznym gospodarstwem, należącym do najodleglejszego przysiółka Nydku*, zwanego Małym Stożkiem. Przecinamy dróżkę wiodącą do owego gospodarstwa, po czym wygodnym, choć czasem nieco podmokłym, łagodnie wznoszącym się płajem osiągamy przecinkę graniczną na Małym Stożku* (45 min.).

Tu koniec naszych znaków (drogowskaz na drzewie), tu również spotkamy zn. niebieskie czeskiego szlaku granicznego (31N, na szczyt Wlk. Stożka* stąd 35 min.).

Przejście szlaku w kierunku przeciwnym: 30 min. GOT 2 pkt.

Kliknij aby zobaczyć mapę szlaku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *